Конспект заняття з дітьми І молодшої групи на тему « Краплинка»
Тема. Краплинка
Програмовий зміст: розвивати мовлення, мислення, уяву, спостережливість, пам’ять; ознайомити дітей з властивостями води: вона мокра, ллється, холодна, гаряча, без смаку; вчити дітей відповідати на запитання вихователя; виховувати дбайливе ставлення до води.
Матеріал: картка із зображенням Капітошки, відерце з водою, ємкість для води, чашки з водою.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь
Доброго дня, любі малятка,
Кмітливі хлопчики,
Розумні дівчатка!
Дуже раді всі малята,
Плескають в долонечки.
Дітки, до нас гість поспішає.
Він багато чого знає.
-Ой, що це за пісенька? Звідки вона?
— Кап-кап-кап, — пісеньку хтось співає,
Своєю пісенькою всіх звеселяє.
Вихователь демонструє картку із зображенням Капітошки.
-Дітки, хто це? Який Капітошка? Якого кольору? Великий, чи маленький? (Відповіді дітей.)
— Капітошка щось приніс із собою . Що це? (Відповіді дітей.) Як ви вважаєте, що може бути у відерці? (Відповіді дітей.)
Вихователь хлюпає долонькою по водичці у відерці.
— Це водичка хлюпає. Молодці малята. Як мені дістати воду з відерця? (Відповіді дітей.)
Буду воду з відерця виливати,
Мисочку буду наповнювати.
—- Погляньте, як ллється вода. Що робить водичка? Що я роблю? (Відповіді дітей.)
З водичкою пограємо,
Долоньки в воду опускаємо.
Вихователь пропонує дітям доторкнутися рукою до води.
— Яка у вас долонька? Яка вода? Вода теж мокра. Вона зробила долоньки мокрими.
— Яка вода — тепла чи холодна? (Холодна)
Вихователь наливає теплу воду в ємність.
— А тепер яка вода? (Тепла)
— Вода може бути холодною , теплою або гарячою.
— А ви п’єте воду? (Відповіді дітей.)
Хто водичку попиває,
Той міцне здоров’я має.
— Скуштуймо і ми воду.
Діти п’ють воду з чашок.
— Яка вода на смак: солона, гірка або солодка?
Ось така вода —
Без смаку вона.
— А навіщо потрібна вода?
Нею умиваються,
У ній усі купаються,
Одяг перуть, їжу варять,
Рослини поливають.
— Молодці, малята!
— Капітошці слід повертатися додому. А як ви вважаєте, звідки до нас прийшов капітошка? (Відповіді дітей.) Капітошка прощається з нами. Скажемо всі разом:
— Прощавай, заходь у гості,
але про нас не забувай.
— Про що ми сьогодні з вами говорили? Яка може бути вода? Навіщо вона потрібна?
Із джерельця наберу
Свіжої водиці.
І нап’юся досхочу
Прозорої живиці.
Нею ручки я помию,
Личко намочу.
І рослинам дам попити,
Бо вони теж хочуть жити.
|